Mít dlouhou a bohatou historii je sice skvělé, ale co to znamená pro současnost? Jak stará je společnost AJS ve své současné podobě a jaké je její dnešní poslání? Jaký má AJS vztah k zákazníkům?

Současnost AJS

AJS restartoval v září roku 1974 pan Fluff Brown. Nyní vede rodinnou firmu AJS Motorcycles Fluffův nejstarší syn Nick Brown, který vstoupil do společnosti v roce 1987. Pod jeho vedením se firma zaměřuje na malé, cenově dostupné a spolehlivé motocykly vhodné i pro začínající motoristy.

V současné nabídce AJS jsou tedy nyní převážně lehké motocykly a skútry s motory  o objemu 125 cm³, které nabízejí výjimečný poměr ceny a kvality i vynikající dostupnost náhradních dílů. Všechny aktuální motocykly AJS jsou homologovány pro evropský trh a splňují evropské bezpečnostní normy a úrovně emisí. Modely tedy splňují normu EURO 4. Schvalování probíhá ve spolupráci s agenturou Vehicle Certification Agency (VCA).

V AJS si také velmi dobře uvědomují jak důležitá je podpora zákazníků a proto mají oddaný tým odborníků, kteří pečují o zákaznickou podporu a o distribuci náhradních dílů. Do vybudování infrastruktury zásob
a distribuce náhradních dílů firma také investovala v posledních letech značné finanční prostředky. Většina náhradních dílů je skladována přímo v sídle firmy v Andoveru, což je pro nás zárukou dobré dostupnosti.

Tým AJS

Motocykly jsou pro tým AJS také způsob života a 90% zaměstnanců se nějakým způsobem věnuje motocyklům i ve svém volném čase. Na motocyklech jezdí, udržují je nebo dokonce na nich i závodí.